İzmir'de yeni bir cinayet daha

İzmir'de üç gün içinde, 7.65 milimetre çapındaki tabancayla işlenen cinayetlere yenisi daha eklendi.

27 Nisan 2010 10:10

Balçova'da iki genç kızın birer gece arayla kafalarına tek el ateş edilerek öldürülmesinden sonra bugün de bir travesti başından vurulmuş bulundu. Polis ilk incelemede travesti ile üniversiteli genç kızın aynı tabancayla öldürüldüğünü belirledi.

İzmir Balçova'da birer gün arayla öldürülen iki genç kız seri katil şüphesini gündeme taşımıştı. Bugün işlenen bir cinayet seri katil şüphesini doğruladı.

Konak ilçesinde Fevzipaşa Bulvarı 913 Sokak girişindeki bir iş hanının önünde park halindeki 35 HZL 46 plakalı otomobilin kapısının açık olduğunu fark eden polis, araçta inceleme yaptı.

Otomobilde, başına silahla ateş edildiği belirlenen bir kişinin cesedi bulundu.

Travestinin de 7.65 mm çapındaki tabancayla ateş edilerek öldürüldüğü, ayrıca çantasının alındığı belirlendi.

Polis, mermi kovanlarının ilk incelemesinde Balçova’da dün öldürülen üniversiteli Ayşe Selen Ayla ile bu sabaha karşı Konak’da öldürülen Hazal takma adlı travesti Mustafa Has cinayetlerinde kullanılan tabancanın aynı olduğunu belirledi.

Banka memuru Esra Yaşar'ın kafasına tek el ateş edilerek öldürülmesinden bir gün sonra üniversite öğrencisi Ayşe Selen Ayla da aynı şekilde vurulmuştu.

İki cinayetin işlendiği yerler arasındaki mesafe ise 200 metreydi.

VALİ KIRAÇ: ARAŞTIRIYORUZ
İzmir Valisi Cahit Kıraç, art arda işlenen üç cinayet ilgili incelemenin devam ettiğini söyledi.

Kıraç, şunları söyledi: “Henüz ipuçları tam değerlendirilmiş değil. Onun için şu an tatmin edici bir açıklama yapacak durumda değilim. Ciddi bir ekiple konu üzerinde hassasiyetle duruyoruz, inşallah kısa sürede aydınlatırız. Ek tedbirler de alıyoruz. Alınması gereken önleyici zabıta hizmetlerine ağırlık veriyoruz.''