Kanaltürk Uydu Frekansları

Adım adım uydu güncelleme rehberini sizin için hazırladık. Uydunuzu ayarlayın, ekranda Kanaltürk keyfini doyasıya yaşayın...

19 Eylül 2009 10:27

UYDU PARAMETRELERİMİZ;

TÜRKSAT 3A UYDUSU

Frekans: 10982 MHZ

Sembol: 09600

FEC: 5/6

Polarizasyon: Yatay (Horizontal)

KANALTÜRK TV, KANALTÜRK RADYO ve BUGÜN TV yayınlarını takip edebilmek için uydu alıcınızı aşağıdaki gibi ayarlayınız.

 ADIM ADIM UYDU GÜNCELLEME REHBERİ

1. Ana menüye girebilmek için ; uzaktan kumandanızda ' MENÜ ' veya ' SETUP ' yazan düğmeye basınız .

2. Uydu alıcısı marka modeline göre ; ' KANAL ARAMA ' , ' MANUEL ARAMA ' , ' KANAL EKLEME ' , ' EL İLE ARAMA ' gibi menülerden hangisi beliriyor ise YUKARI - AŞAĞI tuşlarını kullanarak ona gelip ' OK ' e basınız.

3. Açılan pencerede yine uydu alıcısının marka modeline göre ; ' TP FREKANSI ' , ' ALIŞ FREKANSI ' , ' FREKANS ' , ' UYDU FREKANSI ' seçeneklerinden biri belirecektir , YUKARI - AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip kumandada bulunan rakam tuşlarını kullanarak Kanaltürk yeni frekansı olan ' 10982 ' değerini girin.

4. Yine aynı pencerede ' SEMBOL ORANI ' yada ' SYMBOL RATE ' değeri olacaktır. YUKARI - AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip kumandada bulunan rakam tuşlarını kullanarak ' 09600' girin..

5. Yine aynı pencerede bulunan ve ' POLARIZASYON ' yada ' POL ' şeklinde bir yazı olacaktır. YUKARI - AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip sonra SAĞ - SOL ok tuşlarıyla ' H ' , ' HORIZONTAL ' yada ' YATAY ' olacak şekilde değiştirin.

6. Yine aynı yerde bulunan ' FEC ' değerini değiştirmek için YUKARI - AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip sonra SAĞ - SOL ok tuşlarıyla ' 5 / 6 ' seçilmelidir. Bazı uydu alıcılarında bu değerin girilebileceği bir alan bulunmamaktadır. Bu durumda bu değerin girilmesine gerek yoktur.

7. Son olarak ' OK ' tuşuna basarak Kanaltürk yeni Uydu parametrelerini kaydetmiş olacaksınız. Aramayı tamamlayabilmek için Uydu Alıcısı marka modeline göre değişen ' ARAMA BAŞLAT ' yada ' TP ARA ' seçeneğinin üstüne gelerek arama işlemi başlatmanız gerekmektedir.

8. Arama işlemi tamamlandıktan sonra Uydu Alıcısı yeni aranan kanalı kanal listesinin en sonuna kaydedecektir.

 

Her türlü soru ve problemleriniz için 0(212) 355 86 96 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Digiturk D-Smart Tivibu Teledünya Türksat